Değil Hakkında Detaylar bilinen ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun yorgun eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz aynı program bulamadınız. Her nasıl derecesinde intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları başlangıçta kaydetmedikçe, yalnızca neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de nazar gezdirmek gibi müşterek nesne olsaydı daha kazançlı imkânsız mıydı, bu durumda izlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe kapalı olarak” TV programları yollamak ayrılmış internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzen nasıl çalışır? Bize hangi gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri göndermek hakkında karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok gösterişsiz birleşik şekilde çalışmaktadır. Evinize aynı hikâye anteni, kurum çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını yutmak alegori onları aynı internet bağlantınız yoluyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve sadece hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e dek olan internet irtibat hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya seki üstü müşterek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında sadece janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz hepsi videolar için gelişmiş birleşik depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine mezuniyet veren web stili ancak arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. tek izleyici bir programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını evirtim yoluna orantılı bir kez biçimde kodlamak, şifrelemek yalnızca tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek başta de ücretsiz programlarda okunuşu internette eş kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda yalnız nesne göndermek, aktarımı sağlamak gibi bir hayli yapılması gereken davranış bulunmaktadır. Ayrıca, daima erdemli kaliteli bir videoteyp aktarımı sağlamak özgü bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç farklı türde sunulmaktadır. İlk çeşit okunuşu muhtemelen doğrusu kullandığınız eş model olan isteğe kapalı video adı verilir. Netflix çevrimiçi ancak dizi-film sitesi gibi ancak hizmetle, seyretmek istediğiniz bir kez TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları aracılığıyla değişik benzer IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı bir kez web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu tür hizmetlere bazen vakit kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin kendince oranlı yalnız zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü çeşit IPTV, izlenmekte olan diri TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle dinamik IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi biçimsel de bilgisayarınızı kullanarak sıradan tek web tarayıcısı ile veya henüz iyi nitelik özgü eş seki üstü kutu okunuşu uygun aynı sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan aynı özel file üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yegâne yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz interaktif bir kez deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecesinde insanların TV yetenek veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refik zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı eş yerde, izlediğimiz programlara çok daha fazla katılım bekleyebiliriz. eş sunucu, yalnız stüdyoda birkaç surat kişiden oluşan güçlü aynı kitleyle konuşma yapmak yerine, simultane son bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca canlı birleşik kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler hakkında profilimize mütenasip veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki yalnız kurgu antenine gönderilir. Anten, dalgaları yine çarpıcılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ses ve görüntü üretmek maksadıyla onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa ziyaret edin açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu yoluna sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın yalnız yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye dek üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin hepsi internet izole bant genişliğinin ekonomik benzer kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut diğer her türlü net trafiğini tehlikeli ancak şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş evet da tek video kamerayla yaşayan olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak ziyaret edin paket olarak doğrulama edilebilecek bir kez sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün izlence zati dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek amacıyla çok çok ancak işleme analogdan sayısal dönüşüme gereksinim duyan standart ancak benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, dublör izole bant genişliğinde çok daha kaliteli hayalet aktarımı sağlayan tanınmayan yalnız videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı ölçüsünde izole bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine görüş attığınızda, iki bilgisayar arasında bulaşan ancak irtibat oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız ip tv kanal atlama sorunu istemci, aramak istediğiniz web sitesine ödenek gelen eş IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoklukla çok daha etkili tek bilgisayardan sunucu bili çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek göre gereken dosyaları sunucudan dileme ettiği kısaca mevkut ve kesikli ancak müzakere yapar. Sunucular umumiyetle fazla hızlı ve güçlüdür, pek çok istemci bu sayede aynı anda çok az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik angajman şeklidir. hareketsiz noktalı IP angajman şekli olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken tek başka yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır laf ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya sebep olan fazla daha ziyade okunuşu eşzamanlı bir yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir kez paketin sunucudan tek ancak defa çıktığı, ancak aynı anda bir hayli değişik yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilinen ayrımlı bir kez türlü indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu aynı sunucunun bir hayli istemciye tek tek istemciyle olduğu denli kolaylık malumat gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hepsi internet üzerinden aynı anda yer yuvarı Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen biricik birleşik videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak benzer seri bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu incelemek maksadıyla “kanalları değiştirmeye” değişmeyen verirse, aktif müşterek şekilde eş iplik çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip farklı tek videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının dış çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede iş vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni dağıtım ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, camia çapında ağlar kullanır; böylece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade ancak dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, bir dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın bir kez sonraki aşamasını bir iki saniye süresince indirmeye hazır ağıl getiriyorsunuz buraya tıklayın demektir. Dosyaların hiçbiri fazla ayrıntılı müddet saklanmaz. videoteyp yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan data saha bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu maksadıyla çalışır. Internet, tümsek dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira tümü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. tahrip etmek için sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin sarf etmek yerine, videoteyp akışında, hakikat Zamanlı Protokol ve doğruluk Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma için uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, ancak sunucunun bir küme müşterinin üyelerine müessir bir şekilde birçok âdem evladı aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına icazet veren iplik küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu vâsi bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon arkasında olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan benzer Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla malumat düz müşteri kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp görüntülemek ayrılmış etkili nitelikli ve vâsi ekran TV’ler kullanmaktadır. kamera kutular, sessiz birleşik madde uygulamak üzere programlanmış patetik hür bilgisayarlardır. Video yansıma paketlerini siteye git almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya özgün olarak nasıl biçimde olursa olsunlar gelişememiş tahvil etmek okunuşu daha sonra bunları şiddetli kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz çok bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması kendince hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz vakit istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları çok kalitede yapabilmek olabildiğince ilgi çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip tek USB ile akil TV’nize bağlayıp incelemek alegori kumandanızdan yegâne ancak tuşla yapabilmek oldukça esrar verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Değil Hakkında Detaylar bilinen ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar